Yapı Kredi Bankası Şubelerine Gitmeden Anında Kredi Başvurusu

Ülkemizin en önemli ve köklü bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası müşterileri ile daha fazla içli dışlı olmak için çeşitli hizmet kanalları vasıtası ile meydana gelen bu işlemleri aynı nitelikler çerçevesinde dağıtmaya devam ediyor. Müşteriler ise bu sayede Yapı Kredi Bankası şubesine gitmeden kredi başvurusu yapma ve hatta anında kredi alma imkanına sahip olabiliyorlar.

Kuruluşunda ilk olarak müşterilerine sadece konut kredisi konusunda yardımcı olan Yapı Kredi Bankası şimdilerde her türlü perakende bankacılık ürününü tüketicilere sunarak hali hazırda ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi, konut kredisi vb. ürünleri ile ilk sırada tercih edilme şansını elinde bulunduruyor.

Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yüklü miktarlarda krediyi müşterilerine ulaştırmayı bir amaç haline getiren Yapı Kredi Bankası, yapılan kredi başvurularını çok kısa bir süre içerisinde değerlendirip müşterilerine geri dönüş yapmaktadır. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler çeşitli hizmet kanalları olan telefon, internet, SMS ve ATM’lerden bu işlemlerini gerçekleştirme şansı bulabilecekler.

Telefondan Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’ndan herhangi bir kredisine başvurmak isteyen tüketiciler 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı çağrı merkezi hatlarını arayarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Yapılan kredi başvuruları olumlu yanıt olması halinde banka müşterileri anında bu ücretleri tahsis etme imkanına sahip olabilecekler. Banka müşterisi olmayanlar için ise yine anında hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

İnternetten Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerine ayrıca başka kolaylıklarda sunuyor. Online kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler Yapı Kredi Bankası web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilecekler.

Mesajla Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’ndan kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler KREDİ TÜRÜ boşluk TCKN boşluk AYLIK GELİR yazıp 4411’e mesaj atmaları yeterli olacaktır.

ATM’den Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden dileyen tüketiciler yine kredi başvurusu yapabilecekler. Herhangi bir Yapı Kredi Bankası ATM’sine gidilerek doğrudan Giriş > Başvuru > Kredi adımlarının takip edilmesi sonrasında kredi başvurusu işlemi anında gerçekleştirilebilir.

Kredi başvurusu sonrasında olumlu yanıt alan tüketicilerin şubeye giderken aşağıdaki evrakları da temin etmeleri gerekiyor.

İhtiyaç kredisi için;

Nüfus cüzdanı,
Gelir belgesi,
İkametgah ya da fatura.
Konut kredisi için;

Nüfus cüzdanı,
Gelir belgesi,
İkametgah ya da fatura,
Satın alınacak konutun tapu fotokopisi ya da kat irtifakı.
Taşıt kredisi için;

Nüfus cüzdanı,
Gelir belgesi,
İkametgah ya da fatura,
Satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*