Tapu Kadastro Maaşları Ne Kadar

Tapu Kadastro Maaşları hakkında bilgi vermeden önce, Tapu Kadastro Görevlileri Ne Yapar
Her insanın kendine ait bir evi olabilir. Eğer sizlerinde böyle bir evi varsa mutlaka bu evleri tapu ve kadastro müdürlüklerinde kendi üstünüze almanız gerekir. Bu nedenle bu bölümde çalışan her insanın görevi son derece önemlidir. Geniş bir alana sahip olan bu müdürlük içerisinde birçok alanda farklı farklı çalışanlar vardır. Bu çalışanların çoğu devlet memuru sıfatıyla görev yapmaktadırlar. Bu müdürlük içerisinde her bölüme ve departmana ait farklı kişiler ve birimler yer almaktadır.

tapu-kadastro

Tapu Ve Kadastro Memur Maaşları

Bu müdürlük tamamen devlete bağlı ve devlet bünyesinde çalışan bir organizasyon olarak dikkat çeker. Bu nedenle birçok kişi bu kuruma girmek için uğraşırlar. Genel olarak geniş bir iş sahasına sahip bu müdürlükte her meslek dalından kişiler işe alınmaktadır. İstatistikçi, memur, mimar ve inşaat mühendisi gibi birçok kişi burada işe girebilir. Ancak en çok rağbet gören iş bu müdürlükte hiç şüphesiz tapu kadastro görevlileri olarak dikkat çeker. Bu kişiler tamamen tapular ile ilgilenir ve planlamaları yapar. Bu nedenle diğer meslek gruplarına göre tapu ve kadastro maaşları en yüksek olan mesleklerdir. Bu işi yapanlar ayda 3000 Türk Lirası para kazanırlar.
Tapu Ve Kadastrolarda Yer Alan Diğer Memurluklar
Geniş bir alan sahip olan ve çalışma sahası büyük olan bu devlet dairesinde mimar, mühendis, istatikçi, iktisatçı, işletmen ve müdür olmak üzere birçok farklı meslek dalından kişi çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Halit Ergenç'in Bölüm Başına Aldığı Maaş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*