PTT Şubeleri Ne Zaman Açılıyor?

Son yıllarda büyük bir atılım gösteren PTT ilk olarak hayatına 1840 yıllarında başladı. Osmanlı İmparatorluğu dönemine dayanan kökleri ile bugün sarsılmaz bir çınar gibi güçlü bir biçimde ayakta duran PTT’nin ilk açılımı ise Posta Telefon Telgraf olarak biliniyordu. Ancak ülkemizdeki özelleştirme çalışmaları ile birlikte buda büyük bir değişim içerisine girdi. PTT, 1995 yılında Türk Telekom şirketine devredildi.

Bu devir işleminin hemen ardından kurumun elinde kalan posta bölümüne büyük yatırımlar yapıldı ve bu bölüm büyük bir atak göstererek son derece hızlı bir şekilde gelişme gösterdi. Teknolojik alt yapı yenilendikten hemen sonra pek çok yeni özellik eklenen sistemleri ile adından söz ettirmeyi başaran PTT şubeleri Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere ülkemizin dört bir yayına büyük bir hızla yayıldı. PTT çalışma saatleri ise şubelerin iş yüklerine bağlı olarak belirlenmeye başladı. PTT şubelerinin açılış saatleri genelde 08.30 kapanış saati ise 17.00 olarak bilinmektedir.

PTT şubelerinin öğle tatili saatleri ise 12.30 – 13.30 arasında verilmektedir. Bu şubeler üzerinden PTT kargo hizmetleri verilmekte olup aynı zamanda PTT fatura tahsilatı, doğalgaz yükleme, PTT havale ve PTT para gönderme gibi farklı pek çok hizmet yapılabilmektedir.

PTT Posta Hizmetleri

PTT ilk kuruluş yıllarından itibaren posta halen PTT bünyesinde gerçekleştirilmekte olup mektuplaşma günümüzde sona erse dahi halen sürdürülmektedir. Günümüzde posta genelde fatura, kredi kartı ekstresi gibi düzenli ödemelerin müşterilere ulaştırılması amacı adı altında kullanılmaktadır. PTT yurt dışı posta hizmetleri ve PTT yurt içi posta hizmetleri olmak üzere iki farklı kategori üzerinden sunulan hizmetin yanı sıra aynı zamanda PTT tebligat, PTT telgraf ve tele post hizmeti gibi farklı hizmetlerde bu kategori üzerinden sunulmaktadır.

PTT Bankacılık Hizmetleri

PTT bankacılık hizmetleri arasında en çok tercih edilen PTT’den para gönderme işlemi olarak dikkat çeker. Bunun ne önemli nedenleri arasında ise PTT para gönderim ücretlerinin diğer bankalara göre oldukça düşük ve hızlı olmasıdır. PTT şubeleri ağının çok daha yaygın olması da bunun en önemli sebepleri arasında gösterilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*