Öğretmen Atamaları Tarihleri ve Atama Branşları

Öğretmen Atamaları 2015

MEB öğretmen atamaları ile ilgili tarihi belirleyerek. Öğretmen atamaları 6 Şubat’ta yapılacağını duyurdu. İşte binlerce öğretmen adayı için atamalar ve kadro listesi.

 

Öğretmen atamaları, ne zaman sorusunun yanıtı MEB’ten geldi. MEB öğretmen atamalarının 6 Şubat cuma günü yapılacağını açıkladı.  15 bin öğretmen ataması için öğretmen adaylarının gözü kulağı MEB’teydi. Öğretmen atamalarına ilişkin beklenen açıklama Bugün MEB’ten geldi. Öğretmen adaylarının merakla beklediği atama tarihi 6 Şubat cuma olarak açıklandı.

ÖĞRETMEN ATAMALARI HABERİ ERKEN GELDİ

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu cumartesi günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada 15 bin öğretmen ataması tarihinin yarın veya 28 Ocak Çarşamba günü açıklanacağını söylemişti.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu kişisel Twitter hesabında atamalara ilişkin tarih verdi. Aydoğdu, mesajında “Arkadaşlar, kontenjanlarla ilgili söyleyeceğim şu: Yönetmelik çıkar çıkmaz açıklayacağız. Bir aksilik olmazsa salı ya da çarşamba netleşir” ifadelerini kullandı.

MEB bugün yaptığı açıklamayla yarını beklemeden öğretmen atama tarihi açıkladı. 6 Şubat cuma günü yapılacak olan öğretmen atamalarında 15 bin öğretmenin görev yeri belirlenecek.  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım’da yaptığı açıklamada Ocak ayında 15 bin öğretmen atamalarının yapılacağı müjdesini vermişti.

Milli eğitim Bakanlığı, eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama, Milli sporcuların ataması ve atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere, 29 Ocak 2015- 4 Şubat 2015 tarihleri arasında başvuru alınacağını açıkladı.
Öğretmenlerin Atamaları Gerçekleştikten sonraki Öğretmen Maaşları hakkında bilgi alabilirsiniz.

En çok atama yapılacak olan bazı alanlar ve sayıları ise şöyle:

İlköğretim Matematik öğretmenliği 1050,
İngilizce 1430,
Sınıf öğretmenliği 1332,
İlköğretim Matematik öğretmenliği 1050,
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1040,
Türkçe 910
Okul öncesi öğretim 900 olduğu açıklandı.
Yeni Atanan ve Tüm Öğretmen Maaşları hakkında Bilgi almak için Yazının üzerine tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanlığı Memur Alımı 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*