Muhasebeci Maaşları Ne Kadar

Muhasebeci Maaşları ile başlamadan önce  Muhasebeciler Ne İş Yapar
Genel olarak her özel şirkette ve her devlet dairesinde yer alan muhasebe bölümlerinde çalışan bu kişiler özel olarak bir eğitim alırlar. Bu eğitimler sonucu birçok programı kullanma eğitimini alan bu kişiler her türlü şirketin muhasebe işlerini hallederler. Aslında muhasebe son derece önemlidir. Bir şirketin genel bütçesinin ve gelir gider dengesini sağlamak için bu bölümlere çok ihtiyaçımız vardır. Ayrıca bu mesleği tercih edenler genel olarak bağımsız olarak da çalışabilir. Bu durumda özel firmalar kendi muhasebelerini bu özel muhasebe uzmanlarına tuttururlar.

 

serbest-muhasebeci-maaslari

Muhasebeci Maaşları

Devlet bünyesine girme şansına sahip olan bu mesleğe sahip kişilerin muhasebeci maaşları daha çok çalıştığı daireye ve çocuk sayısına göre değişir. Ancak bu sadece devlet dairesinde geçerlidir. Eğer devlet değil şirket içerisinde çalışıyorsanız o zaman şirkete göre maaş konusu değişir. Devlet bünyesinde çalışanlar 2500 Türk Lirası para kazanırlar. Kendi işini yapanların kazançları değişmektedir.
Serbest Muhasebe Yapanlar
Serbest olarak bu işi yapanların aylık gelirleri ise kendisine bağlı olan firma sayısına göre değişir. Her firma ili farklı fiyatta anlaşan bu kişiler genel olarak her ay bu firmaların bütçesini düzenler ve ay sonunda belli miktarda parasını alırlar. Bu Rakamı Netleştirmek biraz zor.

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları, Uzman Doktor maaşı, Pratisyen Doktor maaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

9 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*