Mimar Maaşları Mimar Nasıl Olunur

Mimar Maaşları ile başlamadan önce, Mimarlar Ne İş Yapar ?
Zamanla gelişen inşaat sektöründe en önemli meslekler içerisinde mimar meslek grubu son deree önemli bir yere sahiptir. İnşaatların genel olarak projelerini çizen ve ince detaylarını hesap eden mimarlar bir inşaatın olmazsa olmazları arasındadır. Bu sebeple mimar olanların birçok iş fırsatına sahiptir. Devlet bünyesine girebilen bu mesleğe sahip kişiler ayrıca özel şirketlerde işlere girebilirler.

icmimar-tasarim
Mimar Maaşları ve İç Mimar Maaşları

Devlet bünyesine sınav ile giren ve devlete ait olan projeleri çizen ya da devlet tarafından yapılan inşaatları denetleyen bu meslek sahipleri oldukça geniş iş sahasına sahiptir. Mimar maaşları bilinen dil sayısına, iş tecrübesine ve çocuk sayısına göre değişiklik gösterir. Ayrıca bu mesleğe sahip olan kişiler zaman içerisinde devlet içerisinde yükselebilir ve müdür pozisyonuna kadar yükselebilir. Bu meslek grubunda olan kişiler özel şirketlere de işe girebilir. Özel şirketler içerisinde daha fazla para kazanmaktadırlar. Bunun nedeni daha fazla çalışmalarından kaynaklanır. Genelde mimarlar inşaat alanlarının şantiye şefi olarak tüm inşaatı yönetirler. Devlet bünyesinde bir mimar 3500 Türk Lirası para kazanmaktadırlar.
Mimar Ofislerinin Kazançları
Bazı zamanlar mimarlar kendi arkadaşları bir araya gelerek mimarlık ofisleri açabilirler. Kendilerine ait olarak açtıkları bu ofislerde genel olarak bağımsız olarak mimarlılk işlerini yaparlar. Hemen hemen her mimarın hayallerinde kendi iş yerini açma fikri vardır. Bunun nedeni aklında olan özel dekorasyonu yapma fırsatı olmasından gelir. Her türlü evlerin ve ya şirketlerin binasını bu mimarlar tasarlar.

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları, Uzman Doktor maaşı, Pratisyen Doktor maaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*