Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Almanın Yolları

Maaş bordrosu olmadan ya da sigortanız bulunmadan kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Kredi notu düşük olanlar, gelir belgesi olmayanlar da kredi çekmek için bankalara başvuruda bulunabilirler. Ancak bunun için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bankacılık alanındaki gelişmeler sonrasında günümüzde kredi çekebilmek için bir takım kriterleri karşılayabiliyor olmanız gerekiyor. Bu bağlamda belirlenen ilk şartlardan birisi de gelir belgesi olarak göze çarpmaktadır. Gelir belgesi ile banka müşterileri düzenli bir geliri olduğunu ispat eder. Bununla birlikte gelire bağlı olarak bankanızdan alabileceğiniz kredi tutarı artış gösterebilir.

Kredi başvurusu esnasında gelir belgesi ile birlikte kredi notu da oldukça büyük önem arz etmektedir. Kredi notu, kişilerin geçmiş dönemlerde kredi ilişkilerinin incelenmesi ve belirli bir puanlama sistemi ile bu ilişkilerin değerlendirilmesini sağlamak adına çok önemlidir. Kredi başvurusu yaptığınız esnada kredi notunuz ne kadar yüksek olursa alacağınız kredi o kadar yüksek olurken, düşük olduğu takdirde ise bankanızdan olumsuz bir cevapta alabilirsiniz.

Kredi Başvurusunda İlk Şart Maaş Bordrosu

Maaş bordrosu çalışanın aldığı maaş hakkındaki tüm bilgileri gösterir. Bununla beraber bankanız sizin ne kadar süredir ne kadar maaş aldığını görür. Maaş bordrosu kişinin çalıştığı iş yerinden alınır. Maaş bordonuz olmadan bankanız size kredi imkanı sağlamayabilir.

Maaşınız olmasa bile başka bir geliriniz olduğunu kanıtlamanız durumunda bu da bir nevi gelir belgesi olarak görülecektir. Bu durumda kira vb. gelirlerinizi bankanıza sunabilirsiniz. Bazı bankalar müşterilerinin sadece gelir belgelerine baktıkları bazılarının da sadece gelir belgesi ile kredi imkanı sağladıkları bilinmektedir. Bu şartlar dışında ise kefil ile beraber kredi çekme şansınız da bulunmaktadır.

Maaş Bordrosu Nedir?

Maaş Bordrosu ile kişinin aldığı maaşı, bir iş yerinde çalışıyor olup olmadığını, maaşın vergi matrahını, net ücreti ve kesintileri gösterir. Bu resmi belge yerine geçerek bankaların kredi başvurularında ilk istenen evraklardan biri olarak göze çarpar. Maaş bordrosu önceleri sade iş yerinden alınabiliyor iken, şimdilerde İnternet üzerinden e-bordro sistemini kullanarak da alınabiliyor.

Maaş Bordrosunda Olması Gereken Bilgiler

SSK Sicil Numarası,
TC Kimlik Numarası,
Adı Soyadı,
Ana Adı,
Baba Adı,
Doğum Tarihi,
Doğum Yeri,
SSK İş Yeri Numarası,
Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl/İlçe

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*