İstifa Eden Uzman Çavuşların İzleyeceği Yol

Bilindiği Üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinde 2 yıl görev yapıp kendi isteği ile özellikle belirtiyorum kendi isteği ile istifa eden “Uzman Çavuş” lar  Memurluğa Geçişi Kurumlara Açıktan Atama Yolu ile atanabiliyor.

Uzman Çavuşların diğer kamu kurum ve Kuruluşlarına Atanmaları’na ilişkin tebliğ şu şekildedir: “Uzman erbaşların, 657 sayılı kanunun 97. nci maddesinde belirtilen sürelere tabi olmaksızın yürürlükteki Başbakanlık genelgeleri çerçevesinde açıktan atama izni alınması suretiyle aynı kanunun 92. maddesine göre koruma ve güvenlik görevlisi kadroları ile kurumların görevde yükselme yönetmeliklerinde bu düzeyde belirledikleri diğer kadrolara atanmaları hizmet ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kamu kurum ve kuruluşlarının takdirinde bulunmaktadır.”

Öncelikle Neden bıraktığınız konusunda sorgulamıyorum, kimseninde sorgulamaya hakkı yok. Sorgulayan Kişilerede en mantıklı cevap mülakatlara vs. gittiğinizde sorabilirler bana sordular çünkü, Ailevi nedenlerden dolayı ayrıldım cevabını verin, Kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetlerini Kötülemeyin, Uzman Çavuşların Özlük Haklarınıda Biliyoruz…

Sözleşmenizin Bitimine 1 yıl var ve ailenizle eşinizle konuştunuz ayrılma kararı aldınız, Alacağınız Tazminatı aşağı yukarı hesaplayarak ona göre bir plan yapmalısınız ve asgari ücrette olsa sözleşmenizin bitiş tarihine bir iş ayarlayın kesinlikle bunu önemseyin.

Öncelikle Resim Çekilerek Güzel bir Saç Sakal traşı olduktan sonra Temiz Güzel görünümlü Takım Elbisenizi giyin en az 10 tane çıkartın çoğaltabilirsiniz sonra CV’nizde Resim kesinlikle olacak neden mi olacak bir belediyeye Uzman Çavuşların Açıktan Atama Alım başvuruları binlerce bu bin kişinin 900’ü Resimsiz başvuru yaptığını düşünün direk elendiler neden alacağı mülakata çağıracağı personeli yüzünü temizliğini şeklini görüyorlar kaldı 100 kişi Gölbaşı Belediyesine Başvurcaksınız siz Boluda oturuyosunuz, CV’nize ve Dilekçe adresinize Muhakkak Gölbaşı Belediyesi sınırlarında bi adres yazın internetten bakın bi yerden bulun bi adres pekte önemi yok ama Gölbaşı sınırlarındaki adres çok önemli Gidip Çankayada Ankarada Çankayadan bi adres vermeyin Birebir şahidim başka ilçeden olduğu için alınmayan kişilere. Geriye Kaldı 30 kişi 100 kişiden Mülakatta kendinizi ispatlayacak püf noktaları söylüyorum şimdi.

Resim ve Adres olayını anladık 30 kişi mülakata çağırıldı, adresi yanlış verdiniz evet sizi mülakata posta yoluyla çağırmazlar, Cep Telefonunuzdan ararlar, 2 adet telefon verebilirseniz daha iyi olur. Ayrıca İkametgah fln istemezler.

Mülakata Çağrıldınız Siz Adanadasınız  Ankaraya yarın gelebilirmisiniz dediklerinde hayır vs. kesinlikle demeyin.

Mülakata Giderken Damat nasılsa sizde öyle olun ve Belediye hakkında oturun sınav çalışır gibi başkan başkan yardımcısı belediyenin kuruluşu vs. tarihi herşeyini öğrenin. Sakin Olun elinizden geldiği kadar Erkenden uyuyun ve Kahvaltınızı herşeyinizi en iyi şekilde yapın. Mülakatta Kendi Memleketinizi söyleyin ama o belediye sınırları içerisinde oturduğunuzu söyleyin. Kendinizi Tanıtmanızı isteyecek normal bi şekilde nerde doğduğunuzu neler hedeflediğinizi söyleyin onlar size soruları yönelttikçe siz rahatlayacaksanız sakın duruşunuzu bozmayın…

Bu söylediklerim Zabıta Memuru içindir arkadaşlar ve Yaş sınırı 30’dur 30’un üstündeyse Sivil Memurluğa geçebilirsiniz bunun için işte torpil denen o illet gerekiyor. Çünkü Belediyeler Ağırlıklı olarak Zabıta Memuru alımı yapıyor. 30 Yaşının üstündeyseniz bir kere daha düşünün derim.. ve en büyük tavsiyemdir. Mülakata çağrıldığınızı kimseyle paylaşmayın ketüm olun sen arkadaşına o arkadaşına bu büyür gider kendi kısmetinizden olmayın..

 

İstediğiniz Herşeyi Sorun Yorum olarak en kısa sürede cevaplayacağım.. Şurdaki Zabıta Alımı Yapan Belediyeler Adlı Makaleyi Okuyun ilgili belediyelere başvurunuzu yapın.

 

Dilekçe ve CV Örnekleri

 

Cv-Özgeçmiş Örneği 3n1k.com

Belediyelere Dilekçe Örneği Uzman Çavuş İçin 3n1k.com

Arkadaşlar Dilekçede Sözleşme Bitiş Tarihinizi Kendi Sözleşme Bitiş Tarihinize göre değiştiriniz.

Yorumlarda yer alan atamalarla veya atama yapmaya yardımcı olmakla ilgili 3n1k.com sitesinin uzaktan yakından alakası yoktur. Sizden para isteyenlerle veya para karşılığı bir iş yapılmasıyla ilgili hiç alakasız yoktur. Amacımız bir şeyleri arayan insanlara daha önce aynı yoldan geçenlerin yardimci olmasını sağlamak. Bu yüzden yorumlarda numaranızı yazarken dikkatli olun. Sizi arayanlar para isteyenler dolandicilar olabilir. Herhangi maddi yada manevi zararinizda 3n1k.com sorumlu değildir. 

Bir önceki yazımız olan Bağkur Emekli Maaşları 2014 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

15 yorum

  1. çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.ben 8 yıllık uzman çavuşum bu yıl istifa etmeyi düşünüyorum aslında karar verdim lakin daha sürem olduğundan düşündüğümü söylüyorum.ben küçük nüfuslu ortalama 3500-4000 nufuslu merkez 1000 kişiyi geçmez ama bi başkandan söz aldım bana kadro verceğini gittiğim 3 ziyarettede söz aldım.başkan garantili çünkü 2017 yılında 3 tane uzmanlıktan istifa eden amca çocuğumu kadroya aldı.şimdi bana dior ki sana kadro verecem benim belediyemde 40 kişi çalışıyor bi aileden bu kadar çok kişi alırsam dedi kodu olur ufak yer burası.sana kadroyu vereyim sen 15 gün içerisinde kendini farklı bir kuruma nakil yaptır dior yaptırmazsam istifa isterim dior.şuanda kurum arıyorum bu işi en basit nasıl çözerim die bana yardımcı olabilirmisiniz.

  2. merhaba arkadaşlar 18.10.2016 da uzmanlığı bıraktım.ailevi sebeplerden.12 yıl uzmanlık yaptım.38 yaşındayım.iş için ne yapmam gerekiyor.iş için yardımcı olabilecek arkadaş varmı?bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler şimdiden

  3. Ben meslege basliyali 8 ay falan oldu simdi polis ozel harekat alimlari basliyacak ve oraya gecis yapmak istiyorum meslekteyken basvuru yapabilirmiyim yada eger yapamazsam istifa edip basvurulara katilabilir miyim bize egitim birliginde sozlesme bitmeden istifa ederseniz hicbir devlet isine omur boyu giremezsiniz denmisti bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi ?

    • 10 Şubatta Çıkan Torba Yasa İle kanunda ek madde olmadığı için 10 şubat 2016 dan itibaren daha öncesi bırakanlarda dahil 7 yıla çıkarılmıştır. Facebook ta Auder derneği var göz atmanızı rica ederim

  4. Nisanlim 2 yildir uzman cavus istafa etmeyi dusu uyor memurluga gecis icin . Yalniz yeni kanun cikti 7 yil sarti diye. Bu onu etkiler mi yoksa gecmiste verilen haklar alinamaz mi lutfen cevap verin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*