Güverte Zabiti Maaşları Ne Kadardır?

Güverte Zabiti

Güverte Zabiti Ne İş Yapar?

Güverte Zabitleri, geminin yönetimi başta olmak üzere; gemilere alınan yüklerin takibini, bu yüklerin teslim işlemlerini, seyir kontrolünü, diğer personellerin uyumunu ve sorumluluklarını yerini getirmelerini takip etmekle yükümlüdür. Kısaca Güvertede gelişen her şeyden Güverte Zabitleri sorumludur.

Nasıl Güverte Zabiti Olunur?

Denizcilik Fakülteleri ya Meslek Yüksek Okullarını tercih eden ve buralarda eğitimini tamamlayan kişiler Güverte Zabiti olmak için hak kazanırlar. Mezun olan kişiler özel firmalar, kurumlar ya da şirketler ile anlaşabildikleri takdirde gemilerde hizmet vermeye başlarlar. Eğitim durumu, kişisel yeterliliği ve anlaştığı işletmenin şartlarına bağlı olarak kıdemi belirlenen kişiler, zamanla terfi alarak ya da direk Güverte Zabiti olabilirler.

Güverte Zabitlerinin Maaşları Ne Kadardır?

Güverte Zabitlerinin aldıkları maaşlar tamamen işletmeler ile anlaştıkları fiyatlar üzerine belirlenmektedir. Özellikle Uzakyol Güverte Zabitleri maaşlarını Dolar olarak almaktadırlar. Ortalama bir firmada, başlangıç maaşları genel olarak 1500 $ civarındadır. Bunun yanı sıra görev süresi, tecrübesi, dil bilgisi ve kişisel başarılarına bağlı olarak 4500- 6000 $ maaş alan personeller de bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Halit Ergenç'in Bölüm Başına Aldığı Maaş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*