Emekli Maaşı 2015, Emekli maaşına zam gelecek mi ?

Emekli Maaşı 2015 yılında Emekli Maaşı zammı 2015 artışıyla %3 lük bir zam belirleneceği ilave ücretler dışında belirleneceği bildirildi.

Emekli Maaşları 2015 yılında emekli olanların yüzünü güldürmesini bekliyoruz , Ortalama Emekli Maaşlarına %3 lük bir Zam beklenmektedir 2015 ocak emekli maaşı zammı 70 ile 90 TL arasında belirlenmiştir. Daha Detaylı bilgi için Ayrı Meslekler halinde emeklilerin maaşlarını 2015 yılı zammı ve net tutarları bulabilirsiniz.

2015 Ocak Emekli Maaşı

Toplu sözleşmeye göre belirlenen; memur ve memur emeklilerinin maaşlarında 2015’in Ocak ayında % 3’lük artış yapılacaktır. 2015 yılının Temmuz ayındada ise Ocak Zammı Haricinde %3 zamlanacak olan memur ve memur emeklileri, ayrıca enflasyon farkı da alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2015’te de zam oranlarını enflasyon belirleyecek. 2015′ n Ocak ve Temmuz aylarında, SSK ve BağKur emeklilerinin maaşlarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar zam olacak şekilde belirlenmiştir.. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2015’in zam oranlarını şimdiden merakla bekliyor.

2015 Emekli Öğretmen Maaşı ve Zammı %3,

2015 Ocak Uzman Çavuş Emekli Maaşı ve Zammı %3,

2015 Ocak Emekli Polis Memuru Maaşı ve Zammı,

2015 Ocak Emekli Doktor Maaşı, 2015 Emekli İmam Maaşı, 2015 dişçi maaşları, 2015 Emekli Hemşire Maaşları, 2015 Emekli Zabıta Maaşları, 2015 sgk emeklisi maaşı, 2015 bağkur emeklisi maaşı, 2015 emekli maasi, 2015 emekli maaş, 2015 emekli zammı, 2016 emekli maaşı, 2016 emeklilik maaşı ne kadar olacak, 2015 emekli maaşı ne kadar olacak ?, 2015 ocak emekli maaşı ne kadar,

Bir önceki yazımız olan Zabıta Maaşları Ne kadar 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

12 yorum

 1. Emeklinin durumu içler açısı Sağolsun vekillerimiz Şahsi menfaatleri için dakikada hepsi kendileri için Kanunları anında çıkarıyorlar.Bizim yapmamız onlara derslerini sandıkta vermek olacaktır.Herkese saygı ve Selamlar sunarım.

 2. ben maaşımı eksik almaktayım yapılmasını istiyorum ne yapmalıyım 1543 lira almaktayım derecem 2/2 yirmi bir yıl sekiz ay çalıştım anaokulu öğretmeni olarak çalıştım 2006 kasımda emekli oldum ikramiyem onyedibin beşyüzlira cevap

 3. bu memlekette fakirsen 1000 tl ile yaşayamıyorsan öl mantığı vard 3 sefer oy attığım partiye hakkım haram olsun gelecek seçimde oy falan yok onlara bunların hepsi aynı sen yaşama öl diyorlar

 4. sayın başbakanımıza, geçenlerde başbakanlık sitesinde de belirtmiştim, Sayın başbakanımız; Her insanın maaşi mertebesine göre zaten farklı gelen enflasyona göre zam yapılıyor ancak bu enflasyon eşit olarak her insana yansıyor nehikmetse maaşı az olan insana enflasyon yansıyor zam yansımıyor.SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİ HAK İLE ZAM YAPIN ZAM 100 TL ise bu yüz tl herkese olmalı yüzde ile zam olmaz yüksek maaşlı yüzde oranı neredeyse düşük maaşlının maaşı kadar BU ADALETMİ SORUYORUM, LÜTFEN ZAM YÜZDESİNİ KALDIRIN, BU ÜLKEDE ENFLASYONA YÜKSEK MAAŞLIDA AZ MAAŞLIDA AYNI ORNADA MARUZ KALIYOR . HAL BÖYLE İSE MAAŞA GELEN ZAM MİKTARIDA EŞİT OLMALI LÜTFEN AMA ÇOK LÜTFEN BU KONU ÇOK ONEMLİ SAYGILAR.

 5. Anlamış değilim hala emekli maaşlarında hala büyük derecede orantısızlık varken neden hala yetkililer bunu görmezden geliyorlar ya da hiç birşey yapmıyorlar cevabı acaba seçimler olmadığı için mi ? . geçtiğimiz günlerde savcılara ve hakimlere yüksek miktarda zam geldi onlara yapılan zammın %10’u mağdurlara yapsanız hiç bir sıkıntı çekmeden geçinme imkanları olurdu.2008 den önce emekli olanlar 2008 den sonra emekli olanlar arasında ne var onlar insan diğerleri değilmi milleti heveslendirip emekli ediyosunuz sonradan sırtından bıçaklıyosunuz siz değil ülke yönetmeyi ahırdaki koyunları bile güdemezsiniz. milletin saflığından yararlanmayın. unutmayınmillet yoksa sizlerde yoksunuz……

  • EMEKLİ.İNSAN ÇALIŞMA HAYATINDA ÜLKE EKONOMİSİNE .ARTI DEGER KATMIŞ.VE ÇALIŞMA HAYATINI TAMAMLAMIŞTIR.HAYATININ BUNDAN SONRA KALAN KISMINI..HİÇ OLMAZ İSE EKONOMİK OLARAK SIKINTISIZ..YAŞAMASI..SOSYAL DEVLET UYGULAMASI GEREGİDİR.!
   AMA MAALESEF.ÜLKEMİZDE EMEKLİLER ÜZERİNDE UYGULANAN SİYASİ UYGULAMALAR.! EMEKLİYİ BÜTÇE ÜZERİNDE BİR YÜK OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR.!
   VERİLEN KOMİK SADAKA ZAMLARI BUNUN EN BARİZ GÖSTERGESİDİR.! SOSYAL DEVLET EMEKLİLERİNE VERDİĞİ DEGER İLE DÜNYA KAMUOYUNUNDA EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİDİR.!
   EMEKLİ İNSANLARIMIZIN BUGÜN İÇİNDE BULUNDUKLARI EKONOMİK SIKINTI İÇLER ACISIDIR ELEKTRİK.SU. DOGALGAZ FATURALARINA BİLE YETMİYEN EMEKLİ MAAŞLARI.EMEKLİYE VERİLEN DEGERİN EN BARİZ GÖSTERGESİDİR.! EMEKLİLERİMİZE UYGULANAN BU İLKEL DAVRANIŞLARI .HİÇ BİR ZAMAN KABUL GÖRMİYECEKTİR SOSYAL DEVLET FAKİR FUKARA GARİP GURABA EDEBİYATI YAPAN.MEVCUT AKP HÜKÜMETİ ! ÜLKE DENGELERİNİ ALLAK BULLAK ETMİŞTİR..BU DENGELERİN GELECEK SİYASİ YÖNETİMLER TARAFINDAN TEKRAR DENGELENMESİ BELKİ YILLAR ALACAKTIR..EMEKLİLERİMİZE VERİLEN KOMİK SADAKA ZAMLARI PROTESTO EDER….EMEKLİLERİMİZE İNSAN ONURUNA YAKIŞIR ÜCRET ZAMLARI UYGULANMASI EN BÜYÜK DİLEGİMİZDİR..!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*