Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Maaşları

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ne İş Yapar?

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Bakanlıklarda basın ve halkla ilişkiler ilgili faaliyetleri planlayarak, bu faaliyetlerin ilke ve usule göre yürütülmesini sağlayan memur kişilerdir. Bakanlığa ve bağlı kurumlar hakkında medyada çıkan haberleri takip ederek yapılan yorumları ve eleştirileri ilgili yerlere bildirmek de müşavirin görevleri arasında yer almaktadır. Yapılacak basın açıklamalarını, röportaj ve programa davet gibi konularda yapılan talepleri değerlendirerek gerekli işlemleri yapmak. Bakanlık adına özel günlere ait mesajlar hazırlamak ve etkinliklerde fotoğraf çekimi, arşivlemesi ve düzenlenmesi gibi işlemleri gerçekleştirmek de müşavirin görevidir.basın ve halkla ilişkiler

Nasıl Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Olunur?

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olmak için, KPSS gibi herhangi bir sınav ya da atama yapılmamaktadır. Mülakatlar ile açık kadrolar için alım yapılır. 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu ile ilgili yerlere memur alımı yapılmaktadır. Bu kadro sınavsız ve atamasız bir şekilde memurluğa giriş olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca bu kadrodan memurluğa giriş yaparak farklı bölümlere de geçiş yapabilirsiniz.

 Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Maaşları Ne Kadardır?

2015 yılında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine yeni başlayan 1. derece Ön lisans veya Lisans mezunu bir memur maaşları 4051 TL maaş almaktadır. Kıdemlerine ve derecelerine göre alınan maaş değişim göstermektedir. Ayrıca belirtilen maaş bekar ve çocuksuz bir memura göre belirlenmiştir.

basbakanlik-musaviri-maaslari    hukuk-musavirligi-maaslari

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları, Uzman Doktor maaşı, Pratisyen Doktor maaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*