Askeri Personel Maaşları ve Askeri Personel Nasıl olunur

Askeri Personel Maaşları 2015 yılında rütbelerine göre bulundukları bölgeye ve aldıkları tazminatlara göre değişmektedir net askeri personelin net tutarları sırasıyla aşağıda listelenmiştir.

Tazminatlar Şu Şekildedir:

Ohal Bölge Tazminat: 1352 TL
Komando Tazminatı: 400 TL
Balık adam Tazminatı : 450 TL
Bomba İmha Uzmanı: 700 TL
MAK Brove Tazminatı: 500 TL
Asayiş Tazminatı : 450 TL
Yabancı Dil Tazminatı: 200 TL ( Kpds Sınavından olumlu Puan Elde edilerek Hak kazanılır )

Diğer Özel Tazminatlar için yorum bırakabilirsiniz yanlış bilgi görüyorsanız düzelmek için yorum bırakınız.

Bunlara ilave olarak 
Evli olanlar için
Aile yardım ücreti : 165 TL
Çocuk Ücreti 38 TL

Kesintiler

Oyak: 169 TL
Konu: 169 TL

Askeri Personel Maaşları 2015 yılı net tutarları

Sözleşmeli Er Maaşı 2015 
Uzman Çavuş Maaşı 2015
Astsubay Maşları 2015
Subay Maaşları

2015 Uzman Çavuş Alımları İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Zabıta Maaşları Ne kadar 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

25 yorum

  1. Ben iiki yıllık sağlık bölümü mezunuyum ( ilk ve acil yardim ) askerde iki yil okudugum için uzun donem yapacagim peki revirde calisma durumum ve maaş alma durumum var mi

  2. Sa arkadaşlar ben askerde uzman olarak kalmak istiyorum ama annem astsubaylığı oku öyle kal diyor sizce ne yapmalıyım astsubayigi okuyunca direk atanabiliyormuyum ve de maaşları ne kadar acaba bi yardımcı olur musunuz.

  3. Keskin nişancı tim komutani browe tazminati = 200 TL yeni gelen bir tazminat. Fakat atanılan birliğe keskin nisanci tim k. Olarak atanildigi takdirde geçerlidir.
    Bir de paraşütçu komando brovesinin tazminati yazilmamiş. O da sanirim 300 -500 TL arasi.
    ayrica haberde oyak kesintisinin altinda yazan Konu kelimesinin sonundaki t eksik. Bilgisi olmayan insanlar konu ne diye sorarlar yani. O konut emeklilik kesintisidir. Oyak ve Konut kesintilerine üye olmak isteğe baglidir (uzman cavuslarda ) sb./astsb. Zorunludur.

  4. TSK’nın en pahalı araçlarından biri olan ve envantere yeni dahil olan KİRPİ (mayına karşı dayanaklı zırhlı araç) tazminatı ile alakalı bir artışta söz konusu değil,kullanıcı personele zimmeti 1milyom tl

  5. Cobra soforlerine ek tazminat gelmiş peki Toma kullanan lar alamayacak mi nasıl bi sistem hu manga komutanı alıyor cobra alıyor diğer sürücüler niye alamıyor

  6. kardeş konuyu kaybettim o yüzden bi daha soruyorum astsubay meslek yüksekokullarına girebilirmiyim 2012 mezunuyum daha önce hiç askeri sınava girmedim 2 yıl şartı var mı varsa değişebilir mi?Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*