Argon Kaynakçısı Maaşları

 

Argon Kaynakçısı Maaşları Günümüz kaynak mesleği içerisinde değerli yere sahip ve çalışma alanları oldukça geniş olan Argon Kaynakçısı ne iş yapar, nasıl olunur ve maaşı hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Argon Kaynakçısı Yaptığı İşler

Argon kaynağının ismini aldığı Argon gazı ile kesilecek yada birleştirilecek metal malzemeler üzerinde çalışmalar yapar. Genellikle bilinen kaynağın daha sağlam ve daha sağlam işler ortaya çıkmasına yardımcı olan argon gazı ile çalışma şekli diyebiliriz. Kaynağın nasıl yapıldığını sanırım herkes bilir, aynı kaynağın argon gazı ile daha ince işçilik ve daha güçlü çalışma alanlarında yapılması ile endüstiri,  sanayi ve inşaat alanlarında önemli bir yer almıştır.

Argon Kaynakçısı

Argon Kaynakçısı Çalışma Alanları

Argon Kaynakçısı küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde rahatlıkla iş bulabilir. Ayrıca kamu alanında da iş bulma imkanları fazladır. Bunların yanı sıra kaynakçı kişi zaten işinin ehli kişisidir haliyle kendi işini de yapanlar sıklıkla karşımıza çıkar. Sanayi işletmelerde, oto sanayilerde, uçak ve gemi sanayisinde, kapı, kazan ve pencere sanayilerinde iş imkanları oldukça fazladır. İstihdam alanı çok fazla olduğu için genellikle iş bulma veya işsizlik sorunları çekmezler. Günümüz diliyle eğer bir argon kaynağı ustasıysanız altın bileziği kolunuza taktınız demektir.

Argon Kaynakçısı Maaşları

Gelelim Argon Kaynakçısı maaşlarına, bu kadar geniş alanlarda çalışma imkanı bulan mesleğin maaşı özel sektörlerde 2500tl – 3000tl arasında maaş aldığı biliniyor. Bu rakamlar mesai ücretleriyle birlikte 4000tl yi rahatlıkla aşıyor. Yurt dışına çalışanların ise maaşları dolar bazında yatıyor ve Türk Lirasına oranla ortalama 5000tl – 6000tl arasında maaş alabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları, Uzman Doktor maaşı, Pratisyen Doktor maaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

10 yorum

  1. argon kaynak hertürlü işte ücretler berbat kaynakçıyım işyerlerinde çalışmaya başlıyoruz suriyeli gürcü türkmen serbest 800tl aynı işi yapıyor işveren diyor aynen işine gelirse aynı işi o adamda yapıyor diyor …adaletsizliği anlayın 2000tl zam alma imkanı sıfır…

  2. abilerim bende tam olarak sizr bu konuda danışmak istiyorum. yaşım 24 baba mesleğim çekirdekten yetme gazaltı ve elektrik kaynağı yapabiliyorum ve bu ay inşallah gedikten sertifikamı da alıyorum lakin türkiyede şartlar çok kötü hergün daha da kötüye gidiyor. burda anestezi mezunu olmama rağmen iş bulamıyorum yancılar atanıyor diye. ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası ailem destek veriyor her konuda, yalnız ben yurtdışına nasıl çıkarım nasıl yeni bir hayat kurup işimi severek yaparım hiçbir bilgim yok. bana da bir yardımcı olun aydınlatın abilerim ne olur.

  3. Slm arkadaşlar ben argon gaz altı ark dedikleri (kara kaynak) hepsini öğrendim şükür yurtdışındayım meaiyle 13 15000 tl arası maaşım türkiyede iş baktım memlekette 3 4 bin liraya razıyım iş görüsmesinde adam dalga geçer gibi 1500 veriym zamanla artar gider dedi kafa kül tablasını yiyodu az daha biraz laf ettim çıktım gittim memlekette böyle işçinin hakkını yiyen sahtekar çok

  4. merhab ben şuanda argon kaynağı yapıyorum yevmiyem 100 tl Allah herkese daha çok versin mesai olursa ayda 300 400 tl de ordan geliyor çok şükür zor iş ama hakkını verirsen aç kalmassın.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*